Auto na gumičku 20.4.2018

Milí přátelé
Po čilém emailovém dohadování o termínu se v hale NTM sešlo jedenáct originálně vyrobených autíček a ještě o něco více autorů. Přestože soutěžící děti byly rozdílného věku a s rozdílnou podporou svého zázemí, každý si soutěž užil. Naše různorodé disciplíny zajišťují to, že každý soutěží zejména sám se sebou. Ovšem celková atmosféra soutěže byla kolektivní a báječná.

A jako při každé soutěži o překvapení nebyla nouze:

Překvapení 1: Jak Davidovo jednoduché autíčko zvítězilo ve třech disciplínách - Přímé jízdě, Přesné jízdě (0 znamená přímo na čáru) a Rychlé jízdě

Překvapení 2: Pro pomalou jízdu do autíčka Adam Vrána vložil třístupňovou převodovku se šnekovým převodem

Překvapení 3: Jak jednoduše je možné autíčka vyrobit - Dvě autíčka jsou vyrobená (a to dost přesně jenom z papíru, tužek a cédéček. Poznáte na první fotografii která to jsou?

A to necennější na závěr:
Provedení autíček samozřejmě vzbuzují vzájemnou zvědavost a inspiraci. Právě zde se tvoří příští konstruktérská řešení. Na obrázku je navíjení Adamova super pomalého stroje (rychlost 3m za 18 vteřin)

Těšíme se na další soutěž a další překvapení. Třeba se povede realizovat i super super pomalé auto se zabudovaným hodinovým strojem, tak, jak nám naznačil pokus o jeho řešení žáků osmiletého gymnázia Jana Keplera. (na prvním obrázku vpředu)

Jiří Toman a Miloš Milner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *