Auto na gumičku 27.1.2017

Milí přátelé

Každá soutěž, kterou v NTM pořádáme, je taková sázka do loterie plná otazníků: Přijedou soutěžící? jaká budou autíčka? Budou mít úroveň? Ale vyhráli jsme.   Bylo to skvělé. 

Soutěžit přijelo 12 žáků  ze 4. ZŠ Plzeň s panem učitelem Jakubem Dědečkem a 2 žáci osmiletého gym. PBS a tak při výkladu zaznívala i Angličtina.  

Ale pojďme se na autíčka podívat a něco si k nim říct:

Nejprve však jejich přehled :

Bílá formule vlevo – Filip Stránský, zelený trabant – Jindra Bejm + Michal Pavlíček, dřevěná konstrukce pod zeleným – Lukáš Severa, červeno-zelený vlevo – Marek Cvrček, PET lahev s CD koly – Barbora Svejbovská + Karolína Dyková, modré auto – Valerij Plečka + Jan Ocelík, červenomodrá krabice – Tomáš Procházka, červená formule – David Lexa + Petr Czapek, zbývající – merkur a trubky s CD – Jesse (Holandsko), RT – přezdívka (Španělsko)

David Lexa a Petr Czapek

Vítězové v jízdě přesnosti na 10m – myslím minus 5 cm

Vítězové v jízdě přímosti – 11,5 m

Vítězové v technickém provedení:

A zde je vidět motor – zkrucovaná guma a  převodové ústrojí – kuželové soukolí.Karoserie je připevněna dvěma magnety. Kola mají přilnavý povrch

 

Filip Stránský a jeho báječná formule taktéž se zkrucovanou pružinou a kuželovým soukolím.Též výborná, přilnavá kola.A též první místo za technické provedení.(udělena 2 první a jedno třetí místo)

 

Jednotlivé disciplíny:

  • Přímá jízda: Vítězná formule je nejdelší ze všech a má přesné uložení kol. Ujela  přímo 11,5m a zvládla by i 15m.
  • Přesná jízda na 10m:  Vítěz postavil své autíčko pouhých 5 cm před čárou. Nejlépe své autíčko znal a spočítal si otáčky natočení – napnutí gumičky
  • Rychlá jízda na 5 m: Vítěz dojel za 2,5 sekundy – Přilnavá kola, silná guma
  • Pomalá jízda na 3 m: Vítěz ujel dráhu za 9.1 s   –  Kluci z PBS měli autíčko nejtěžší! Síla gumičky = hmotnost autíčka x zrychlení – tudíž při velké hmotnosti je malé zrychlení!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *